PATATES & SOĞAN HAVALANDIRMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ

PATATES & SOĞAN HAVALANDIRMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ

PATATES & SOĞAN HAVALANDIRMA VE SOĞUTMA SİSTEMLERİ

Patatesi saklamak, soğanı saklamaya benzer, tüm kök bitkileri gibi...

Patatesi saklamak, soğanı saklamaya benzer, tüm kök bitkileri gibi patates topraktan çıkarıldıktan sonra depolama öncesinde kurutulmalıdır. Kurutma işleminden sonra hasat veya elleçlemede yaralanan patatesin çürümesini engellemek, patatesin kabuk oluşumunu sağlamak için iyileştirme süreci yaşanır. Bu süreçten sonra patatesin sıcaklığı her gün 0,5 C düşürülerek soğuk depolamaya hazırlanır. Soğuk depolarda tohumluk patates 2-4 derece arasında saklanırken, diğer patates türleri 4-10c arasında korunmaktadır. Ancak soğuk depolamada sıcaklık ve rutubet kontrollü kadar karbondioksit kontrolü de önemlidir. Yükselen karbondioksit kontrol altına alınmalı belirli limitler içinde tutulmalıdır.

Doğru havalandırma ve uygun depolama koşulları ile oluşabilecek çürüklerin, kütle kayıplarının ve ürün kalitesinde bozulmaların minimuma indirilmesi sağlanır. 
Ürünlerin uygun sıcaklık değerlerinde muhafazası için gerekli izolasyon ve soğutma   sistemini sağlamaktır.
Ürünün yığma / kasalı olarak depolama şekline göre tasarlanan özel havalandırma sistemi, Yüksek debili aksiyal fanlar vasıtasıyla hava sirkülasyonunun sağlanması, Otomatik olarak ayarlanabilir hava giriş / çıkış kapakları, Patates depolama için özel nemlendirme sistemi, CO2 sıcaklık ve nem kontrol sisteminin kurulmasıdır.

      

Son Yazılar

İletişim

İhtiyacınız olan her şeyde yardımcı olmak için buradayız. Aşağıdaki numaradan bizi arayın.

(0216) 687 2975