Nemlendirme Cihazları

Nemlendirme Cihazları

Soğuk hava depoları ihtiyaca uygun şartlarda soğutulan ve nem durumu kontrol edilen, dış atmosferden ısı ve de nem kazancına karşı yalıtılmış depolardır.

Soğuk hava deposunda amaç; mümkün olduğu kadar değişmez bir bağıl nemi sağlamaktır. Nemin kontrolü, sıcaklığın kontrolünden daha zordur. Soğuk odalarda nem oranı, muhafaza edilecek ürünün cinsine göre, uygun oranda olmalıdır. Bu yüzden soğuk oda uygulamalarında nem oranının kontrol edilmesi ve bu nem oranının muhafaza edilmesi gereklidir. Su oranı yüksek maddelerin muhafazası sırasında çabuk bayatlamasını / buruşmasını önlemek üzere soğutulan hacme verilen nemin kontrolüne özellikle dikkat edilmelidir. Nemlendirme cihazları Santrifüj Disk yardımı ile suyu atomize etmekte ve bu su zerreciklerini sis halinde püskürtmektedir. Bu buharlaşma sırasında oluşan ısı alışverişi soğutmaya da yardımcı olmaktadır. Su beslemesi ile çalışma başlar. Nemlendirme sonunda su tankı tamamen boşaldığından su içinde hızla çoğalabilecek bakteriler oluşmaz ve maksimum hijyen sağlar. Nemlendirme cihazları genellikle; soğuk hava depoları, meyve olgunlaştırma prosesleri, hızlı soğutma sistemleri, tohumlama odaları, mantar yetiştiriciliği gibi sektörlerde daha yoğun kullanılır.

Avantajları; tam otomatik çalışma, tam hijyen, yüksek verimlilik, soğuk buhar üretimi sayesinde soğutma etkisi, basit ve ekonomik çalışma prensibi (yüksek hızla dönen disk üzerine damlayan su atomize hale getirilip fan yardımı ile ortama püskürtülmektedir.) sayesinde enerji tüketimi çok az, verimi çok yüksektir. Her türlü su ile çalışabilmektedir (tasfiye edilmiş -demineralize- su dahil). Kurulumu kolaydır ve minimum bakım gerektirir. Dönüşümlü maddelerden mamul olup, çevre dostudur.

 

Randevu Alın

İletişim

Telefon

(0216) 687 2975

Adres

Barbaros Mah.Kardelen Sk. PALLADİUM TOWER No:2/41 KAT:10 ( 28-CT ) ATAŞEHİR-İSTANBUL

Email

info@alfaproje.net